Hodowla psów cane corso

Od wielu lat naszą pasją jest hodowla psów Cane Corso Italiano.

Jest to rasa zaliczana do molosów w typie mastifa II grupa F.C.I. Psy te pochodzą z czasów rzymskich z półwyspu Apenińskiego. Jest to pies stróżujący, w przeszłości był używany do pilnowania domostwa i polowaniu na grubego zwierza. Dzisiaj jest to pies stróżujący, policyjny, obronny, tropiący.

Psy te cechują się bardzo silnym charakterem. Mają silny instynkt terytorialny co gwarantuje, że będą doskonałymi stróżami i obrońcami. Łatwo się uczą, bardzo przywiązują się do właściciela i rodziny. Powinny być w rękach osób doświadczonych i zrównoważonych. Źle prowadzone, nadmiernie pobudzane mogą być zbyt agresywne. Dobrze znoszą obecność innych zwierząt, także kotów.

W naszej hodowli są aktualnie dwie suczki DAME AUX CAMELIOS Concorso asso oraz jej córka HANA Concorso Asso. Nasze psy nie są zwierzętami kojcowymi. Mieszkają z rodziną w domu. Szczeniaczki też tak wychowujemy. Dopóki jest to możliwe mieszkają z nami w domu. Mają stały kontakt z ludźmi i innymi zwierzętami w tym z kotami. Są bardzo dobrze socjalizowane.

Zapraszam do śledzenia rasy i pojawiających się nowych miotów na naszej stronie www.canecorsoavet.eu

Kategorie